Scénáře ke stažení

Úvod

Scénáře, které stáhnete nakopírujte do složky "scenario" v adresáři, kde je AOE naistalována. Nejsou nutné žádné další kroky.

Zkoušeli jste vytvořit do AOE nějaký scénář ? Myslíte si, že umíte stavět kvalitní scénáře ? Neváhejte a pošlete nám ho a my ho uveřejníme !

Ke stažení

Ikonka Název scéráře Autor Staženo Obtížnost Popis
Kompatibilita Hodnocení
Vývoj Hodnotit
ikonka scénáře Irakuská říše Jonyx 2355 Těžká První zde uveřejněný scénář vhodný spíše pro zkušené hráče. Na mapě začínáte na dvou místech a Vaším úkolem je zničit zbylé divy světa (wonder) a na jejich místě postavit své. Ze začátku to chce především být v pohotovosti, protože obě vaše základny budou brzy napadány.
RoR 1.66 (hodnotilo 386 hráčů)
RC
ikonka scénáře Oaza Jonyx 2390 Lehká Velmi jednoduchý scénář. Vaším úkolem je získat ruiny v oaze a zabít velitele strážců oazy. Scénář je určen především pro hráče, kteří se potřebuji procvičit v základní taktice a hospodaření se zdroji. Maximální přístupná doba je doba bronzová.
RoR 2.04 (hodnotilo 152 hráčů)
RC
ikonka scénáře Laguna Jonyx 2224 Střední Pokud patříte k milovníkům námořních bitev v AOE1 tak je tento scénář přímo pro Vás. Vaší úkolem získat lagunu a zničit všechny nepřátele. Během hraní potopíte desítky lodí (ať už vašich či nepřátelských :-). Na mapě je dostatek zdrojů, ale občas o ně musíte trochu bojovat.
RoR 2.27 (hodnotilo 64 hráčů)
RC
ikonka scénáře Pouštní bouře Jonyx 2140 Těžká Těžký pouštní scénář. Vaším úkolem je zničit všechny nepřátele než uběhne časový limit. Vyzkoušejte si jak dokážete taktizovat v časové tísni.
RoR 2.11 (hodnotilo 75 hráčů)
RC
ikonka scénáře Tamaranský záliv Jonyx 2106 Střední Středně náročný scénář, kde je nutné uplatnit jak námořní tak pozemní strategii.
RoR 2.37 (hodnotilo 43 hráčů)
RC
ikonka scénáře Orlí hnízdo Jonyx 2074 Těžká Další z řady single scénářů. Vaším úkolem je zničit div světa na hoře obývané kněži a lukostřelci. Zkuste si jak dokážete dobýt horu, ze kreré na vaše vojáky prší šípy.
RoR 2.29 (hodnotilo 83 hráčů)
RC

Vysvětlivky

Hodnocení: 1-nejlepší, 5-nejhorší (jako ve škole).
AoE = Scénář je fuknční i bez datadisku
RoR = Rise of Rome. Scénář je funkční pouze s datadiskem
v1.1 = Verze, scénář je funkční s verzí (zde 1.1 a vyšší).

Obtížnost lehká, střední a těžká je označení pro single-player scénáře (=pro jednoho hráče proti počítači). Obtížnost multi označuje scénář pro více hráčů pro síťovou hru.

Vývoj

Pre = prerelease: Tento scénář byl testován autorem scénáře a to tvz zrychleně. To znamená, že bylo pouze ověřeno, že scénář je dohratelný. Scénář ovšem ještě nebyl dohrán, bez pomocí cheatů na požadovanou obtížnost. Nelze tedy zaručit, že se skutečně dohrát dá (dostatek surovin na mapě, možnost expanze, atd).
RC = release candidate: Scénář byl dohrán autorem scénáře bez pomocí cheatů, alespoň na úroveň moderate. U scénářů označené jako těžké je povoleno dohrání na úroveň easy. Tyto scénáře jsou dohratelné a jsou vhodné ke stažení.
Release: Scénář dohraný, alespoň 2 uživateli (mimo autora). Tento scénář je nezávisle ohodnocen. Dohrání dalšími uživateli zaručuje, že scénář je hratelný i bez znalosti mapy. Lze ho jen doporučit ke stažení.

Jistě zde brzy zazní argument proč se používají anglická označení vývoje. Je to až překvapivě prosté. V čestině není (nenašel jsem) vhodný překlad v této souvislosti. Např "release candidate" se překládá jako "připraveno ke schválení", což se hodí spíše pro normu než pro herní scénáře. A třeba prerelease žádný nekostrbatý přesný překlad ani nemá.


Valid XHTML 1.0 Transitional facebook

Jste návštěvník této stránky. Z toho dnes bylo připojeno uživatelů. Práve je on-line