Kampaně ke stažení

Úvod

Kampaně, které stáhnete nakopírujte do složky "campaign" v adresáři, kde je AOE naistalována. Nejsou nutné žádné další kroky.

Ke stažení

Ikonka Název scéráře Autor Staženo Obtížnost Popis
Kompatibilita Hodnocení
Vývoj Hodnotit
ikonka scénáře Český tutorial Bl4cKst0rM 1036 Lehká Rozsáhlá kampaň plně v ČEŠTINĚ pro nováčky. Ukazuje různé možnosti získání zdrojů/trénování jednotek atd.
RoR 56915.41 (hodnotilo 345 hráčů)
RS
ikonka scénáře Armies at War, A Combat Showcase Ensemble Studios 2426 Lehká Kampaň z demo-verze AOE. Obsahuje jen jedinou mapu, kde máte pouze armády a Vaším úkolem je zničit, řecké vládní centrum. Scénář je velice jednoduchý. Jediná škoda je, že kampaň má jen jednu mapu.
AoE 45059.61 (hodnotilo 431 hráčů)
Official
ikonka scénáře Reign of the Hittites Ensemble Studios 2435 Střední Hixeoské dobytí egypta. Kampaň z demo-verze AOE. Obsahuje 5 scénářů, které v obtížnosti postupují od nejjednoduší (tutoriál) až po složitý. Kampaň se dá dohrát za pár dní, ale pokud jste v AOE začátečník, doporučuji kampaň nainstalovat. Ve všech scénářích můžete pouze do doby bronzové.
AoE 1.65 (hodnotilo 162 hráčů)
Official
ikonka scénáře Pád Ironfista Jonyx 2919 Těžká Rozsáhlá kampaň obsahující 15 scénářů. Vaším úkolem je zmocnit království krutého krále Ironfista. Kampaň je vhodná pro zkušené hráče v mnohdy je pro splnění mise dobře zvážit strategii.
RoR 1.56 (hodnotilo 172 hráčů)
RC
ikonka scénáře Království Ironfista: Barbaři Jonyx 2288 Těžká Pokračování úspěšné kampaně Pád Ironfista. Po pádu krále zaútočili na království barbaři tušící příležitost. Kampaň obsahuje 5 scénářů a je obtížnostně srovnatelná s předchozí kampaní.
RoR 2.01 (hodnotilo 158 hráčů)
RC

Vysvětlivky

Hodnocení: 1-nejlepší, 5-nejhorší (jako ve škole).
AoE = Scénář je fuknční i bez datadisku
RoR = Rise of Rome. Scénář je funkční pouze s datadiskem
v1.1 = Verze, scénář je funkční s verzí (zde 1.1 a vyšší).

Obtížnost lehká, střední a těžká je označení pro "single-player scénáře (=pro jednoho hráči proti počítači). Obtížnost multi označuje scénář pro více hráčů pro síťovou hru.

Vývoj

Pre = prerelease: Tento scénář byl testován autorem scénáře a to tvz zrychleně. To znamená, že bylo pouze ověřeno, že scénář je dohratelný. Scénář ovšem ještě nebyl dohrán, bez pomocí cheatů na požadovanou obtížnost. Nelze tedy zaručit, že se skutečně dohrát dá (dostatek surovin na mapě, možnost expanze, atd).
RC = release candidate: Scénář byl dohrán autorem scénáře bez pomocí cheatů, alespoň na úroveň moderate. U scénářů označené jako těžké je povoleno dohrání na úroveň easy. Tyto scénáře jsou dohratelné a jsou vhodné ke stažení.
Rs = Release: Scénář dohraný, alespoň 2 uživateli (mimo autora). Tento scénář je nezávisle ohodnocen. Dohrání dalšími uživateli zaručuje, že scénář je hratelný i bez znalosti mapy. Lze ho jen doporučit ke stažení.

Jistě zde brzy zazní argument proč se používají anglická označení vývoje. Je to až překvapivě prosté. V čestině není (nenašel jsem) vhodný překlad v této souvislosti. Např "release candidate" se překládá jako "připraveno ke schválení", což se hodí spíše pro normu než pro herní scénáře. A třeba prerelease žádný nekostrbatý přesný překlad ani nemá.


Valid XHTML 1.0 Transitional facebook

Jste návštěvník této stránky. Z toho dnes bylo připojeno uživatelů. Práve je on-line